Sakarya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu

Sakarya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci  Yurdu - Sakarya İlim Yayma Cemiyeti

Soğuk kış günlerinde evinizdeki sıcaklığı aratmamak için, binamız merkezi ısıtma sistemli olup 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmaktadır. Aydınlık bir geleceğin aydınlık bir ortamda hazırlanacağı bilinciyle binamız elektrik kesintisine karşı jeneratör ile desteklenmiştir.

GÜVENLİK:

Binamız 24 saat kameralı güvenlik sistemiyle korunmakta olup, gece bekçisi ve 24 saat ve yetkili yönetici personeller mevcuttur.

ULAŞIM

Yurdumuz çarşı merkezde olup Üniversiteye tek vasıta ile 15 dk. İlahiyat fakültesine yürüyerek 10 dk. dır.

ODALAR


Huzur bulacağınız 5’er kişilik odalarımız şık ve ihtiyaca cevap verecek nitelikte dizayn edilmiştir. Her odanın kendine özel lavaboları bulunmaktadır. Odalarda dahili telefon ve bir adet masa bulunmaktadır.

KONFERANS SALONU

Tüm imkanları öğrencilere sunan yurdumuzda öğrencilerin fikri ve kişisel gelişimine yönelik seminerlerin düzenlendiği 130 kişilik konferans salonumuz mevcuttur.

YEMEKHANE

Yurt bünyesinde hazırlanan yemekler, hijyen ve sağlık koşulları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Hafta içi her gün kahvaltı ve akşam yemeği olmak üzere 2 öğün, hafta sonları öğle yemeği de dahil 3 öğün yemek hizmetinize sunulmaktadır. 2. Öğretim öğrencileri için ise özel yemek saati uygulamamız mevcuttur.

WC VE LAVABOLAR

Yurdumuzda her oda bulunan odaya özel lavaboların yanında umumi lavabolarımız da bulunmaktadır. Bunların yanında temizlik ve hijyen şartlarına personelimiz tarafından ihtimam gösterilmektedir.

KAFERTERYA


Öğrencilerin bir yandan günün yorgunluğunu atıp bir yandan da arkadaşlarıyla samimi sohbet ortamı kurabilecekleri kafeteryamız da aynı zamanda kantin hizmeti verilmekte ve LC ekran TV bulunmaktadır.

ETÜT SALONU

Herkesin kendine ait çalışma masası ve kitaplığının bulunduğu 2 adet etüt salonuyla yurdumuz öğrencilere rahatça çalışabilecekleri bir ortam sunmaktadır. 

BİLGİSAYAR VE İNTERNET HİZMETİ

Öğrencilerimizin odalarında kendi bilgisayarlarından dünyayla bağlantı kurup bilgi alış verişi yapabileceği internet hizmetinin yanında, rahatça kullanabilecekleri umumi bilgisayarlarımızda mevcuttur.

BAHÇE

Yeşillik içerisinde bulunan  özel dinlenme kamelyamızda dinlenebilir, eğlenebilir hatta kamelyaları ders çalışmak için de kullanabilirsiniz.

ETKİNLİKLER

Sakarya Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun faaliyetleri arasında öğrencilerimizin yoğun ders aralarında dinlenmelerini sağlayıcı, dinlenirken de hem eğlenip hem de genel kültürlerini artırıp tarihi bilinçlerini pekiştirebilecekleri tarihi ve kültürel geziler yer almaktadır. 

Öğrencilerimizin hayatlarının en önemli dönemlerinden bir tanesi olan üniversite yıllarında düşünce dünyalarının gelişmesi, değişen ve gelişen dünyada olanlardan habersiz kalmamaları, yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için çeşitli seminerler ve konferanslar yapılmaktadır. Bunların yanında halka açık programlarımızda mevcuttur. 
Okunma: 15624
Hesap NumaralarıEposta GirişiOnline Bağış